Tabletki i preparaty na chrapanie – ranking 2018

W odpowiedzi na rynek pełen środków, z których duża część okazuje się nie przynosić efektów, postanowiłem stworzyć subiektywny ranking tabletek i preparatów na chrapanie w którym przedstawiam moim zdaniem najlepsze wybory. Każdy z preparatów analizowałem m.in. pod kątem:

 • składu,
 • bezpieczeństwa,
 • opinii użytkowników
 • i korzystnego stosunku jakość/cena.

Na początek przedstawiam zestawienie wyników w tabelce – czyli coś, dla tych bardziej niecierpliwych, którzy od zaraz chcą zacząć walkę z chrapaniem z najlepszym produktem. Poniżej natomiast przedstawiam szczegółowe opisy i właściwości poszczególnych produktów.

Nazwa preparatuMoja ocenaGdzie kupić?
Snoran Plus
Snore Block
Desnoran

1. SnoranPlus – skuteczna mieszanka ekstraktów roślinnych z gwarancją satysfakcji

tabletki na chrapanie snoran plusSnoranPlus to produkt dedykowany zarówno dla mężczyzn jak i kobiet z uwagi na swoje uniwersalne działanie. Za skuteczność (która, jak przeczytamy na stronie producenta wynosi aż 95%, czyli wyjątkowo dużo jak na tabletki na chrapanie) odpowiada unikalna, naturalna mieszanka składników. W przypadku SnoranPlus nie jest to pusty slogan marketingowy, tabletki są naładowane ekstraktami roślinnymi wspomagającymi walkę z chrapaniem.

Rzućmy wspólnie okiem na skład:
skład snoran plus

A teraz spójrzmy na właściwości poszczególnych składników SnoranPlus, obecne tam są:

 • Liście mięty pieprzowej wykazujące działanie przeciwzapalne i zmniejszające obrzęk śluzówki
 • Liście melisy lekarskiej, które pomniejszają uczucie suchości i charakterystycznego, uciążliwego drapania w gardle. Melisa bowiem nie tylko działa uspokajająco, ale również kojąco na drogi oddechowe.
 • Liście eukaliptusa gałkowego, które wpływają na zmniejszenie podrażnień gardła
 • Korzeń gorzknika kanadyjskiego, którego zadaniem jest oczyszczać drogi oddechowe i usuwać przeszkody na drodze swobodnego przepływu powietrza.
 • Witamina C, tutaj chyba każdy zna właściwości 🙂 Z uwagi na ten składnik, regularne przyjmowanie Snoranu Plus dodatkowo może wzmocnić naszą odporność.
 • Prawoślaz lekarski, czyli popularna ostatnio roślina, która znana jest z tego, że pomaga rozwiązywać m.in. problemy z kaszlem
 • Ziele tymianku, znane m.in. też jako składnik preparatów na kaszel

Jeżeli myślisz, że rośliny nie pomogą w walce z chrapaniem, warto przemyśleć to jeszcze raz, SnoranPlus to w pełni naturalny, bezpieczny w stosowaniu sposób. Do tego dochodzi 95% skuteczność opisywana na oficjalnej stronie, która jest dodatkowo podparta 90 dniowa gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeżeli produkt nie spełni oczekiwań, możesz odesłać opakowanie. Połączenie wartościowych składników z gwarancją satysfakcji to unikalna oferta, której nie spotkamy w żadnej aptece. Zdecydowanie zasłużony numer jeden.

SnoranPlus

Pamiętajmy, że oryginalny SnoranPlus z gwarancją satysfakcji dostępny jest wyłącznie na oficjalnej stronie internetowej (link). Uważajmy na podróbki!

2. SnoreBlock – naturalna alternatywa na chrapanie

tabletki snore blockSnoreblock to preparat, który opiera się na starannie dobranej mieszance. W składzie znajdziemy m.in. ekstrakt z owoców pieprzu kajeńskiego, owoców dzikiej róży, malpigi granatolistnej (tzw. aceroli nazywanej naturalną skarbnicą witaminy C) i liści eukaliptusa. Jego zadaniem jest oczyszczać gardło i ułatwiać oddychanie. Tabletki polecane są, jeżeli przyczyną chrapania są przyblokowane drogi oddechowe.

Zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie – snoreblock.pl, działanie jest potwierdzone naukowo, a ostateczną wersję preparatu testowano na grupie 220 ochotników, spośród których aż 86% potwierdziło znakomite rezultaty. To bardzo dobry wynik jak na środek na chrapanie. Przy poszukiwaniach, ja również spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami w sieci na temat tego produktu.

Cena Snoreblock jest zbliżona do poprzedniego omawianego produktu, za jedno oryginalne opakowanie zapłacimy 159 zł, tutaj podobnie jak w poprzednim przypadku, możemy ją obniżyć kupując jednocześnie większy zapas produktu (im więcej tabletek kupimy jednocześnie, tym mniej zapłacimy). W momencie pisania tego artykułu, na oficjalnej stronie do zamówienia proponowana jest także darmowa przesyłka do zakupów.

Snoreblock

UWAGA! W przypadku Snoreblock również pojawia się bardzo dużo produktów niewiadomego pochodzenia m.in. na serwisach aukcyjnych. Uważajmy na to i pamiętajmy, aby dokonywać zakupów na oficjalnej stronie zamówienia.

3. Desnoran – spray o niskiej cenie, ale mieszanych opiniach w sieci

Desnoran to teraz jeden z najpopularniejszych preparatów na chrapanie dostępnych w aptekach i w sieci. Wielokrotne reklamy w różnego rodzaju mediach sprawiają, że ten spray do nosa wzbudza duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów, którzy poszukują opinii i rekomendacji na forach i stronach internetowych.

Te, niestety są podzielone, począwszy od pozytywnych, do skrajnie negatywnych. Staram się nie zajmować konkretnego stanowiska, ale w odpowiedzi na pytania, opisać czego się spodziewać po tym preparacie.

Na pewno dużym plusem Desnoranu jest jego cena i dostępność. W zależności od miejsca zakupu – a kupisz go prawie wszędzie, zapłacimy za niego w granicach 20 – 40 złotych. Te tańsze egzemplarze znajdziemy z reguły w sieci, dlatego warto najpierw sprawdzić ceny w internecie.

Desnoran jest rozwiązaniem tanim i doraźnym, które ma oddziaływać przede wszystkim na zbyt silny rozkurcz mięśni okolic gardła, który jest jedną z przyczyn chrapania.

Skład produktu jest inny niż w przypadku omawianych tabletek i adekwatny do ceny. W Desnoranie znajdziemy:

 • wodę oczyszczoną,
 • chlorek sodu,
 • polisorbat 80,
 • glicerol,
 • sorbinian potasu
 • oraz disodu edytynian

Nie ma tu więc wysokiego stężenia ziół, a ten produkt ma za zadanie głównie nawilżać, zmiękczać błonę śluzową i poprawiać napięcie tkanek gardła. Analizując skład Desnoranu, pod warunkiem, że nie jesteśmy uczuleni na żaden ze składników, efekty uboczne raczej nie powinny wystąpić.
Z uwagi na niską cenę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać temu preparatowi szansę, biorąc jednak pod uwagę mieszane opinie, miejmy na uwadze, że nie ma gwarancji, że będzie to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”.

 

Desnoran

Jak więc widzisz, wybór odpowiednich tabletek, sprayu lub preparatu może być rozwiązaniem problemów z chrapaniem przy pomocy domowego i wygodnego sposobu. Z pewnością warto dać szansę tym środkom, które oparte są na naturalnych składnikach i spróbować w taki sposób zredukować problem, który pozbawia snu Ciebie, lub bliską Ci osobę. Pamiętajmy też, że chrapanie poza samą frustracją, może powodować też bóle głowy, czy też migreny, osłabienie, problemy ze skupieniem i szereg skutków ubocznych, których doświadcza (i niestety często bagatelizuje) „chrapacz”.

Miejmy świadomość, że tabletki nie wyleczą bezdechu sennego, który jest poważną przypadłością, a także nie wyeliminują wad anatomicznych, których leczenie jest bardziej inwazyjne i opiera się na przeprowadzeniu zabiegu.

Większość przypadków z którymi do tej pory się spotkałem nie była na tyle poważna i z powodzeniem udawało się pomóc sobie tabletkami lub preparatami, jeżeli jednak Twój problem należy do poważniejszych i wymaga kompleksowego leczenia, nie bagatelizuj go i udaj się do lekarza. Informacje zawarte na mojej stronie nie są substytutem dla konsultacji z lekarzem. Mają jedynie chrakter informacyjny – edukacyjny i bazują na mojej wiedzy oraz opiniach.