Bransoleta na chrapanie: jakie opinie ma bransoletka przeciw chrapaniu i jak działa?

Wydawać by się mogło, że chrapanie nie jest tak naprawdę problemem osoby chrapiącej, ale tej towarzyszącej. Okazuje się jednak, że pozornie niewinne chrapanie może stać się przyczyną zmęczenia i ciągłego niewyspania nawet po kilkugodzinnym wypoczynku nocnym. Z całą pewnością chrapanie nie jest normalnym zjawiskiem, a więc nie powinniśmy go bagatelizować. Pojawia się wobec tego pytanie, jak sobie radzić z chrapaniem, aby uchronić się przed realnym zagrożeniem dla zdrowia w postaci bezdechów? Warto zacząć od zmiany niewłaściwego stylu życia i sięgnięcia po urządzenia typu bransoletka przeciw chrapaniu. Jak działa takie urządzenie przeciw chrapaniu?

Co to jest bransoleta przeciw chrapaniu i jakie jest jej zastosowanie?

bransoleta na chrapanie

Jeśli chodzi o to, jak działa bransoletka na chrapanie, to skutecznie eliminuje ona problem głośnego oddychania we śnie dzięki zainstalowanemu w jej wnętrzu mechanizmowi. W mechanizmie tym znajdują się specjalne elektrody.

Bransoletka przeciw chrapaniu jest innowacyjnym urządzeniem elektronicznym, które zakłada się jak zegarek na nadgarstek przed udaniem się na nocny spoczynek. Należy pamiętać o tym, aby wcześniej posmarować skórę, która ma mieć kontakt z bransoletką, specjalnym żelem. Dzięki temu nie trzeba martwić się o żadne podrażnienia ani też o uszkodzenie naskórka pod wpływem ładunku elektrycznego. Mechanizm znajdujący się w bransoletce posiada czujnik, który odbiera sygnał w postaci chrapania, po czym wyzwala słaby ładunek elektryczny. Z całą pewnością nie trzeba obawiać się jednak porażenia prądem. Cały proces trwa zaledwie pięć sekund i ładunek elektryczny nie jest w stanie zakłócić naszego snu, ale wystarczy do skłonienia nas do zmiany pozycji ciała.

Warto wiedzieć, że regularne stosowanie bransoletki przeciw chrapaniu sprawia, że ciało po upływie tygodnia samo rozwija odruch, który ma przeciwdziałać chrapaniu poprzez automatyczną zmianę pozycji. Chodzi tutaj o wypracowanie nawyku, dzięki któremu będzie możliwe pożegnanie się z problemem chrapania. Dzięki temu urządzeniu elektronicznemu można przejść wszystkie fazy snu i to bez wybudzania się w nocy. Mogą stosować je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Bransoletka przeciw chrapaniu działa przez wiele godzin (8-12 h) dzięki bardzo wydajnej baterii. Nie trzeba obawiać się negatywnych skutków ubocznych w postaci oparzeń, jeśli nie pominiemy nasmarowania nadgarstka żelem.

Ile kosztuje bransoletka na chrapanie i gdzie kupić takie urządzenie?

Ceny bransoletek przeciw chrapaniu mogą wahać się w zależności od tego czy zamierzamy kupić je w stacjonarnej aptece, na portalu aukcyjnym czy też w sklepie internetowym.

W Sieci można znaleźć zarówno oryginalne produkty znanych marek, jak również tańsze modele. Jeśli zależy nam na gwarancji skuteczności, to zaleca się kupować bransoletki z zaufanego źródła, czyli od renomowanych producentów. Dobrej jakości bransoletę na chrapanie można kupić już za 100 – 160 złotych.

Jakie opinie ma bransoleta na chrapanie?

Bransoletki na chrapanie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją prostotę, raczej rzadkie występowanie skutków ubocznych i potwierdzoną skuteczność. Nawet osoby sceptycznie nastawione na początku do tego typu urządzenia przekonały się o tym, że za jego pomocą rzeczywiście możliwe jest zakończenie problemów z chrapaniem i to bez konieczności przewracania się na drugi bok we śnie.

Urządzenie natychmiast wyłapuje dźwięk, zanim stanie się on nie do zniesienia, wysyłając wyładowanie o niskiej energii elektrycznej. Użytkownicy bransoletek przeciw chrapaniu cenią sobie bardzo wydajną baterię. Siła tego urządzenia jest na tyle duża, żeby nakłonić do nieświadomej reakcji, ale nie powoduje przy tym wybudzenia ze snu. Ponadto możliwe jest regulowanie mocy impulsu, zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Osoby, które zainwestowały w bransoletkę przeciw chrapaniu nareszcie mogą budzić się rano rześkie i wypoczęte. Ponadto cenią sobie łatwość w obsłudze i wygodę w noszeniu.

Przeciwwskazania do stosowania bransoletki elektrycznej przeciw chrapaniu

Chociaż stosowanie bransoletki na chrapanie niesie ze sobą wiele korzyści, to jednak nie każdy może skorzystać z jej możliwości.

Przeciwwskazaniami do noszenia tego typu urządzenia są:

  • epilepsja,
  • ciąża,
  • choroby układu krążenia,
  • dolegliwości układu oddechowego,
  • choroby onkologiczne,
  • otarcia i rany na ramieniu,
  • choroby zakaźne,
  • dolegliwości skórne,
  • choroby układu nerwowego i przeziębienia.

Bransoletka przeciw chrapaniu nie może być używana także w przypadku osób z rozrusznikiem serca i innymi urządzeniami mogącymi zakłócać działanie tego urządzenia.